Abriso Jiffy COP – Oświadczenie o wewnętrznej polityce środowiskowej

Pracować razem, aby pracować w sposób zrównoważony

Wraz z ważnym COP26 w tym miesiącu, walka ze zmianami klimatycznymi nabrała jeszcze większego rozmachu. A w Abriso Jiffy już odgrywamy kluczową rolę w tej walce, dzięki naszemu wieloletniemu zaangażowaniu w zrównoważoną pracę, wpływanie na zmiany i ochronę naszej planety na przyszłość. Ale rola, którą odgrywamy, jest w ogromnym stopniu zależna od działań każdego z nas.

I właśnie dlatego, oprócz mianowania kierownika ds. BHP i ochrony środowiska, który bierze odpowiedzialność za nasz wpływ na środowisko w całej firmie, mamy krytyczną, ogólnofirmową politykę środowiskową. To znacznie więcej niż tylko polityka, to siła napędowa naszej działalności i klucz do osiągnięcia naszych celów.

Wszyscy jesteśmy tutaj, aby upewnić się, że:

Zarządzamy naszymi produktami tak, aby nie powodowały niedopuszczalnych szkód dla środowiska, gdy je produkujemy, przechowujemy, używamy lub usuwamy

Zminimalizujemy nasze odpady do najniższych możliwych poziomów

Koncentrujemy się na efektywności energetycznej pojazdów naszych partnerów transportowych oraz wpływie na środowisko metod i modeli dostaw

Minimalizujemy ilość odpadów do minimum. Podróżujemy do pracy przy użyciu najbardziej przyjaznych dla środowiska metod, w tym transportu publicznego, programów rowerowych do pracy i współużytkowania samochodów (na ile pozwala COVID) na możliwych poziomach

Poprawiamy naszą efektywność energetyczną we wszystkich naszych zakładach. W tym uwzględniamy efektywność kosztów budowy i eksploatacji dla wszelkich przyszłych zakupów lub dzierżawy.

Przestrzegamy polityki i ustawodawstwa w zakresie ochrony środowiska wszystkich poszczególnych krajów.

Jeśli wszyscy będziemy dążyć do osiągnięcia tych celów, nie tylko zapewnimy stabilność i zrównoważony rozwój naszej firmy, ale także przyczynimy się do zrównoważonego rozwoju i długowieczności naszej planety.

Aktualności

06/04/2023

Touch the ecology

Nowy papier 100% włókien z recyklingu, w tym 80% materiałów pokonsumenckich PCR dla świadomych ekologicznie klientów.

Czytaj więcej

17/03/2023

Zwracamy naturze co do niej należy

We współpracy z Posadzimy.pl bierzemy udział w cyklicznych akcjach sadzenia drzew, które odbywają się dwa razy do roku w Polsce.

Czytaj więcej

23/11/2022

Woreczki z folii bąbelkowej

Któż z nas nie dostał przesyłki owiniętej w kawałki tektury, folii stretch i kilometry taśmy klejącej.

Czytaj więcej