Ochrona naszej planety

NASZA NAJWAŻNIEJSZA PRACA

Nasze produkty chroniące planetę

Dla nas pytanie „czy jest zrównoważony” nie jest pytaniem, które zadajemy jako ostatnie, ale pytaniem, które zadajemy jako pierwsze. A jeśli odpowiedź brzmi „nie”, to niezależnie
od tego, czy jest to nowy proces, produkt czy inicjatywa, po prostu się nie wydarzy.


Ochrona planety od samego początku była celem nadrzędnym naszej działalności.
To sedno całego naszego myślenia, tworzenia, produkcji i działania.

Od stworzenia pierwszej na świecie Jiffy® Padded Bag, czyli torby ochronnej w 100% nadającej się do recyklingu oraz koperty bąbelkowej TAP Comebag®, dołożyliśmy wszelkich starań, aby nasze produkty były jak najbardziej zrównoważone. Dlatego wszystkie nasze produkty zawierają nawet do 95% materiałów pochodzących z recyklingu, a 100% używanej przez nas folii bąbelkowej nadaje się do ponownego przetworzenia.

Nasza produkcja w gospodarce
o obiegu zamkniętym

Wiemy, że same produkty nie uratują planety. Dlatego pracujemy nad całkowitym zamknięciem pętli w gospodarce cyrkulacyjnej. Wykorzystujemy cały gaz i olej pozostały
z naszego procesu polimeryzacji do produkcji folii bąbelkowej, pianek, profili i niezliczonych innych produktów. A wszystko, czego nie możemy ponownie wykorzystać, przetwarzamy.
90% odpadów, które wytwarzamy podczas produkcji, jest poddawanych recyklingowi.

I chcemy, żeby te liczby rosły.

Odpowiedzialnie zwracamy naturze co do niej należy

Codziennie w swojej pracy wykorzystujemy materiały pochodzenia naturalnego, a dzisiaj jest czas, aby zwrócić naturze to, co do niej należy. We współpracy z Posadzimy.pl, bierzemy udział w cyklicznej akcji sadzenia drzew.

Dowiedz się więcej o aktualnych działaniach.

Czytaj więcej

Nasze dotychczasowe osiągnięcia

Nasze zrównoważone materiały

Czasami trzeba patrzeć nie tylko na liczby. Jeśli chcemy osiągnąć prawdziwy zrównoważony rozwój i odpowiednio zadbać o naszą planetę, aby przyszłe pokolenia mogły się nią cieszyć, musimy dokonać odważnych, czasem trudnych wyborów.

W TAP do produkcji naszych produktów używamy papierów z certyfikatem FSC®. Oznacza to, że drewno potrzebne do produkcji papieru pochodzi wyłącznie z zasobów leśnych zarządzanych w sposób zrównoważony i innych kontrolowanych źródeł.

W naszych opakowaniach ochronnych stosujemy wyłącznie niesieciowaną piankę PE.
Jest znacznie trudniejsza w produkcji, ale znacznie bardziej przyjazna dla środowiska.

Nasz zespół

Każdy członek zespołu TAP pracuje nad osiągnięciem celu jakim jest całkowite zrównoważenie. Zaczynając od naszych partnerów i dostawców, przez planistów po zespól odpowiedzialny za realizację dostaw, wybór środków transportu, wszyscy działają mając
na uwadze tę samą filozofię.

Jesteśmy tak zdeterminowani, aby zmniejszyć zużycie zasobów, surowców i energii, że mamy cały zespół, którego jedynym celem jest prowadzenie badań, wprowadzanie innowacji
i zachęcanie nas do robienia jeszcze więcej. Od inwestowania i wykorzystywania nowych technologii po analizę naszych procesów i zasad, eksperci w zakresie zrównoważonego rozwoju TAP nieustannie motywują nas do wprowadzania prawdziwych zmian.

Masz pytanie , potrzebujesz pomocy lub po prostu chcesz dowiedzieć się więcej?

Wpisz tutaj swoje dane, a my skontaktujemy się z Tobą.

    Nigdy nie udostępniaj wrażliwych danych (numerów kart kredytowych, numerów ubezpieczenia, haseł) za pomocą tego formularza.

    Ta strona jest chroniona przy użyciu reCAPTCHA. Mają zastosowanie zasady Polityki prywatności i Warunków korzystania Google.