Zobowiązanie do produkcji 10 milionów ton plastiku z recyklingu w całej Europie

Abriso Jiffy dołączył do długiej listy europejskich liderów branży (282 i więcej), którzy przyłączyli się do Circular Plastics Alliance w ich pracy nad drastycznym zwiększeniem liczby materiałów pochodzących z recyklingu w całym łańcuchu wartości tworzyw sztucznych. Dołączając nasz podpis do ambitnej, ale ważnej deklaracji CPA, staliśmy się kolejnym mistrzem zrównoważonego rozwoju, który zobowiązał się do: zwiększenia unijnego rynku tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu do 10 milionów ton do 2025 roku. A jako lider rynku wśród tych mistrzów, jesteśmy dumni z zajmowania miejsca w grupach sterujących sojuszu, pomagając w przekształceniu ich wizji w możliwą do utrzymania, zrównoważoną rzeczywistość.

Jean-Baptiste De Ruyck, dyrektor generalny Abriso Jiffy Group, mówi:

„Dołączenie do sojuszu jest dla nas ważnym kolejnym krokiem – i dopiero początkiem wielu podobnych partnerstw, które nadejdą. Dzięki krytycznej pracy CPA, która jest zgodna z naszym własnym 5-letnim planem zrównoważonego rozwoju, z przyjemnością dodajemy naszą praca dla nich.”

Wraz z takimi firmami jak Coca Cola, Procter & Gamble, L’Oreal, Borealis, Mars i GSK zobowiązaliśmy się skoncentrować wszystkie nasze wysiłki, od dużych po małe, na tworzeniu i utrzymaniu całkowitej gospodarki o obiegu zamkniętym dla tworzyw sztucznych.

Na szczęście (dla sojuszu i planety) to zobowiązanie podejmujemy od bardzo dawna. Już teraz jesteśmy w 100% skoncentrowani na zwiększeniu wykorzystania tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu w nowych produktach, zbieraniu i sortowaniu odpadów we własnym zakresie tam, gdzie to możliwe, oraz przechodzeniu na zero odpadów z tworzyw sztucznych – to wszystkie kluczowe elementy zobowiązania CPA. Podobnie jak w przypadku pracy sojuszu, stale sprawdzamy i monitorujemy nasze podejście, aby upewnić się, że wszelkie wprowadzane przez nas kroki lub innowacje nigdy nie odbywają się kosztem jakości lub bezpieczeństwa.

Dan Gavriliu, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w Abriso Jiffy, mówi:

„Jesteśmy już tak bardzo napędzani naszym zaangażowaniem w zrównoważony rozwój, od dostarczania wyłącznie produktów pochodzących z recyklingu lub nadających się do recyklingu, po wytwarzanie w 100% nadającej się do recyklingu pianki i wykorzystanie naszego pozostałego gazu i oleju do tworzenia nowych produktów. Podpisując tę ​​deklarację, możemy nie tylko pokazać nasze zaangażowanie na rzecz naszego przemysłu i szerszej społeczności europejskiej, ale także rozliczania się z naszych obietnic i postępów oraz stania się częścią większej, silniejszej grupy, która pracuje razem, aby zapewnić zrównoważony rozwój w całej Europie.”

Zobacz więcej o naszym zaangażowaniu w zrównoważony rozwój.

Aktualności

06/04/2023

Touch the ecology

Nowy papier 100% włókien z recyklingu, w tym 80% materiałów pokonsumenckich PCR dla świadomych ekologicznie klientów.

Czytaj więcej

17/03/2023

Zwracamy naturze co do niej należy

We współpracy z Posadzimy.pl bierzemy udział w cyklicznych akcjach sadzenia drzew, które odbywają się dwa razy do roku w Polsce.

Czytaj więcej

23/11/2022

Woreczki z folii bąbelkowej

Któż z nas nie dostał przesyłki owiniętej w kawałki tektury, folii stretch i kilometry taśmy klejącej.

Czytaj więcej