Nowy papier 100% z recyklingu
zawiera 80% PCR

TAP Comebag® – Touch the ecology

W tym roku zaczynamy świętowanie Dnia Ziemi wcześniej

Dzień Ziemi często kojarzy nam się z akcjami sprzątania świata i promującymi recykling. Często jego obchody kończą się na etapie szkoły. I co dalej?

W TAP® Telion czujemy niedosyt świętowania Dnia Ziemi. W tym roku postanowiliśmy zrobić coś więcej. Skupiliśmy się nad naszym podstawowym produktem – kopertą bąbelkową TAP Comebag®. Co można ulepszyć w kopercie bąbelkowej, która w 95% wyprodukowana jest z surowców wtórnych? Wprowadzić surowce postkonsumenckie PCR! Długo szukaliśmy odpowiedniego papieru, ale udało się!

Nowe TAP Comebag® – papier 100% z recyklingu, zawiera 80%PCR

Przedstawiamy nowy TAP Comebag® brown – koperty bąbelkowe zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju. Nowy papier zawiera do 100 % włókien pochodzących z recyklingu, a w tym 80% makulatury pozyskanej z naszych domów (PCR)! Gazety, broszury, rysunki naszych dzieci a nawet karteczka z listą zakupów może stać się surowcem dla koperty bąbelkowej TAP Comebag®. Dzięki wykorzystaniu tego wyjątkowego papieru, możesz dotknąć ekologii biorąc naszą kopertę do ręki.

Co zyskujesz wybierając nasze koperty bąbelkowe?

 • Produkt dla świadomych ekologicznie klientów.
 • Papier do 100 % włókien pochodzących z recyklingu, a w tym 80% makulatury pozyskanej z naszych domów (PCR).
 • Zmniejszenie śladu węglowego koperty poprzez wykorzystanie papieru z recyklingu.
 • Ograniczenie deforestacji – Recykling tylko 1 tony makulatury pozwala ochronić aż 17 drzew.
 • Proces recyklingu pozwala na 70% mniejsze zużycie energii i wody niż produkcja z masy celulozowej.


Recykling tylko 1 tony makulatury pozwala ochronić aż 17 drzew

Papier to materiał, z którym spotykamy się codziennie, przeciętny Europejczyk zużywa go w ilości około 147 kg rocznie. Proces recyklingu papieru wydaje się prosty, jednak jest on bardziej skompilowany niż się wydaje. Nie zmienia to jednak faktu, że niesie on za sobą wiele korzyści, chociażby 70% mniejsze zużycie energii i wody niż produkcja z masy celulozowej. Recykling tylko 1 tony makulatury pozwala ochronić aż 17 drzew. Nie jest tajemnicą, że papiernie nie należą do najbardziej ekologicznych fabryk. Proces przetwarzania papieru pozwala ograniczyć ich szkodliwą działalność – mówi się nawet o redukcji 74% szkodliwych emisji i 35% zanieczyszczeń wody. Dodatkowo papier, który trafia do przetworzenia przestaje być odpadem. Gdyby rozkładał się na wysypisku uwalniałby metan, jeden z najsilniejszych gazów cieplarnianych (jego potencjał cieplarniany jest 72-krotnie większy niż dwutlenku węgla), wpływając tym samym na niekorzystne zmiany klimatu.

Wskaźnik cyrkularności wg Circularity Gap Report 2023

Gospodarka cyrkulacyjna została wprowadzona do strategii i polityki wielu instytucji i krajów na świecie, tym samym przyczyniając się tym samym do promocji jej założeń. Na ile zatem świat radzi sobie z wdrażaniem gospodarki o obiegu zamkniętym? Jak wynika z Circularity Gap Report 2023 jeszcze w 2018 r. globalny wskaźnik cyrkularności wynosił 9,1%, w roku 2020 spadł do 8,6%, dziś natomiast wskaźnik ten wynosi zaledwie 7,2%. W gospodarce ponad 90% surowców nie wraca do pętli czy to przez długotrwałe zamknięcie w zasobach, czy marnotrawstwo. Z kopertami bąbelkowymi TAP Comebag® zamkniecie pętli w gospodarce obiegu zamkniętego staje się rzeczywistością. Nasze koperty bąbelkowe wyprodukowane są z surowców pochodzących z recyklingu, a także nadają się do ponownego przetworzenia, wystarczy oddzielić papier od folii bąbelkowej i umieścić je w odpowiednich pojemnikach. TAP Comebag® to koperta, której eco-podróż się nie kończy, po dotarciu do adresata przesyłki.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wpisz tutaj swoje dane, a my skontaktujemy się z Tobą.

  Ta strona jest chroniona przy użyciu reCAPTCHA. Mają zastosowanie zasady Polityki prywatności i Warunków korzystania Google.

  Nasze aktualności

  09/04/2024

  Czy można opowiedzieć coś poprzez kopertę?

  Poznajcie historię chłopca z koperty i zobaczcie jak przekazywać ważne informacje dzięki nadrukom na kopertach.

  Czytaj więcej

  29/09/2023

  Koperty piankowe do ramek i tablic rejestracyjnych

  Nowoczesne koperty piankowe. Poznaj ich zalety i korzyści jakie oferują.

  Czytaj więcej

  08/08/2023

  Brand Store TAP Telion na Amazon

  Rozpocznij nową przygodę handlową dzięki Sklepowi Firmowemu TAP Telion na Amazon!

  Czytaj więcej