Koperta C3 - wymiary

Koperta C3

Format C3 to standardowy rozmiar koperty zgodny z normą ISO 269. Koperty C3 mają imponujące wymiary 458 × 324 mm, co odpowiada formacie A3. To duża koperta, stosowana głównie do wysyłki dużych dokumentów, plakatów, rysunków technicznych czy innych materiałów o rozmiarze A3. Koperty C3 są wybierane w sytuacjach, gdzie standardowe koperty są zdecydowanie za małe. W biurach, firmach i instytucjach używane są do wysyłki dużych ilości dokumentów, zachowując ich oryginalny rozmiar. Wybór tego formatu umożliwia wysyłkę dużych i ważnych dokumentów w nienaruszonym stanie.

Koperty TAP – pasujące do formatu C3

Produkty Dostępne formaty (pasujące do C3)
Koperty bąbelkowe 10/K
Kolorowe koperty bąbelkowe brak
Koperty piankowe 20
Koperty kurierskie XXL / C3+, 3XL / B3, 4XL / A2, 5XL / A2, 6XL / A2, B2, C2

Normy ISO i DIN – koperta C3

Format C3 to standaryzowany rozmiar kopert zgodny z normą ISO 269 i niemiecką normą DIN 678. Koperty C3 posiadają wymiary 458 × 324 mm, co odpowiada formacie A3. Te koperty są przeznaczone do wysyłki dokumentów w formacie A3 bez konieczności ich zginania czy zwijania. Łatwo zapamiętać, jaki format papieru wejdzie do koperty C3, stosując prostą zasadę: zmień literę “A” w formacie papieru na “C”. Przykładowo, papier w formacie A3 doskonale wpasuje się w kopertę C3. To proste podejście ułatwia dopasowanie rozmiarów dokumentów do standaryzowanych kopert zgodnie z normą ISO 269 i DIN 678.

Przeznaczenie kopert C3

Koperty o rozmiarze C3 (324 × 458 mm) to największy dostępny model na rynku, doskonały do wysyłki dużych ulotek, plakatów czy nawet odzieży. Jego obszerne wymiary sprawiają, że jest odpowiedni do przesyłania większych przedmiotów czy dokumentów, zapewniając jednocześnie ochronę przed uszkodzeniem i zachowując profesjonalny wygląd przesyłki. Koperty C3 są praktycznym rozwiązaniem w sytuacjach, gdy wymagana jest wysyłka większych, nietypowych przedmiotów, jednocześnie zapewniając bezpieczny transport do miejsca przeznaczenia.

© 2024 TAP All Rights Reserved.