Chcesz zobaczyć, czego ciekawego możesz się od nas dowiedzieć?

Jak zrobić etykiety na koperty w Wordzie?

Jak zrobić etykiety na koperty w Wordzie

Kiedy nadajesz wiele paczek, oznaczenie kopert odpowiednimi informacjami może być czasochłonnym zadaniem. Jednak nie musisz robić tego ręcznie, ponieważ istnieje sposób, który może znacznie uprościć tę pracę i zaoszczędzić Twój czas. Możliwość przygotowania etykiet na koperty w programie Word to świetne rozwiązanie, które umożliwia łatwe tworzenie i drukowanie etykiet na koperty. Dzięki temu możesz szybko i precyzyjnie przygotować każdą kopertę do nadania niezależnie od rozmiaru. Jest to szczególnie przydatne, gdy masz do wysłania wiele przesyłek na raz. Zastosowanie tej metody pozwoli Ci skupić się na innych ważnych zadaniach, zamiast tracić czas na ręczne wypełnianie i przyklejanie etykiet.

Jak stworzyć i wydrukować etykiety samoprzylepne?

Aby stworzyć i wydrukować etykiety samoprzylepne, najlepiej i najprościej jest skorzystać z programu Microsoft Word. Najpierw należy otworzyć nowy dokument, a następnie wybrać odpowiednio “Korespondencja”, na wstążce “Etykiety”. W oknie dialogowym, które wyskoczy, należy uzupełnić dane, które mają zostać wydrukowane na etykiecie. W opcjach można określić odstęp między etykietami, a także wybrać odpowiedni rozmiar etykiet. Po wybraniu odpowiednich ustawień, z łatwością można tworzyć etykiety, które już bez większego problemu można wielokrotnie wykorzystać. Aby spersonalizować etykiety, można również dodać obrazki lub skorzystać z innej czcionki. W opcjach możesz również wybrać, aby cała strona została wydrukowana z tą samą etykietą, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby na jednej stronie wydrukować różne etykiety. Należy wtedy będąc w omawianym wcześniej oknie dialogowym wejść w “Opcje…” i w “Numer produktu” wybrać “30 na stronie”. Strona zostanie wtedy podzielona na 10 kolumn po 3 wiersze, które można ręcznie uzupełnić. Pozwoli to na maksymalne wykorzystanie powierzchni wydruku. Ostatecznie, po przygotowaniu etykiet, najlepiej jest je wydrukować na papierze samoprzylepnym. W ten sposób, tworzenie i drukowanie etykiet samoprzylepnych stanie się bardzo prostym zadaniem.

Czy można wydrukować etykiety na zwykłym papierze?

Aby najefektywniej pracować z etykietami najlepiej jest je drukować na papierze samoprzylepnym. Pozwoli to na proste ich naniesienie od razu po docięciu. Jeśli jednak chcesz wydrukować etykiety na zwykłym papierze, to oczywiście jest to możliwe. Możesz do tego celu wykorzystać zwykłą drukarkę i standardowy papier. Zwróć jednak uwagę na to, że papier do etykiet jest z reguły bardziej trwały i odporny na ścieranie niż zwykły papier, a także posiada specjalną powierzchnię, która umożliwia łatwe odrywanie etykiet od arkuszu papieru. Jeśli potrzebujesz drukować etykiety na koperty bąbelkowe, piankowe lub torby papierowe, a pod ręką posiadasz tylko zwykły papier, to najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie przezroczystej taśmy do przytwierdzenia tak wydrukowanej etykiety. Pamiętaj jednak, że zwykły papier może nie być wystarczająco trwały, aby przetrwać transport.

Jak przygotować etykiety na koperty piankowe lub kurierskie?

Jeśli prowadzisz firmę, w której codziennie nadawanych jest dużo kopert piankowych lub kurierskich to pewnie niejednokrotnie zastanawiałeś się już w jaki sposób podnieść wydajność nadawania przesyłek. Aby odpowiednio przygotować etykiety na koperty piankowe lub kurierskie, należy postąpić zgodnie z kilkoma krokami. Po pierwsze, w programie Microsoft Word należy przygotować i wydrukować wszystkie etykiety, które będą potrzebne na papierze samoprzylepnym. Następnie, należy je odpowiednio podocinać i umieścić na nadawanych przesyłkach. Ważne jest, aby upewnić się, że adres został umieszczony na odpowiednim miejscu. Gdy już wszystko jest gotowe, należy powiadomić kuriera o tym, że koperty kurierskie czekają już na odbiór. Dzięki temu adresowanie kopert będzie szybkie i wygodne. 

Nasze aktualności

Mechanik

Mechanik Utrzymania Ruchu

Dołącz do naszego zespołu na stanowisku: Mechanik Utrzymania Ruchu Twój zakres obowiązków: Nasze wymagania: Oferujemy: Prześlij nam swoje CV. Skontaktujemy się z Tobą.

Czytaj więcej
© 2024 TAP All Rights Reserved.