Drzewo to życie!

Zwracamy naturze co do niej należy.

Drzewo, już od starożytności było dla człowieka centrum wszechświata. A czym jest dla nas? Czy zastanawialiście się kiedyś, co zawdzięczamy jednemu drzewu? Nie tylko cień i schronienie przed upałami, nie tylko piękne widoki za oknem, nie tylko kwitnące kwiaty i zielone liście. Drzewo to przede wszystkim tlen. Jedna dorosła, 60-letnia sosna produkuje tlen niezbędny do życia 3 osób.

A co z przemysłem? Szacuje się, że obecnie drewno ma około 30 tysięcy zastosowań w różnych gałęziach przemysłu. Jest ono wykorzystywane m.in. w budownictwie, górnictwie, energetyce, do produkcji maszyn, podłóg, mebli, płyt, papieru i opakowań, narzędzi, instrumentów muzycznych, sprzętu sportowego, zabawek czy materiałów biurowych. Europa, na terenie której znajduje się 4% powierzchni lasów świata, rocznie pozyskuje 725 645 tys. m3 drewna z lasów. W ujęciu globalnym w ciągu jednej minuty zostaje wcięte 60ha lasów świata. Z tego, aż 14% wyciętych drzew zostanie wykorzystanych w branży celulozowo – papierniczej. TAP Telion czuje tę odpowiedzialność. Dlatego używamy tylko papieru, który jest certyfikowany FSC®. 100% produkowanych przez nas produktów papierowych zawiera papier z recyklingu. Jednak dla nas to za mało! Chcemy czegoś więcej! Chcemy namacalnego wpływu na środowisko. Dlatego postanowiliśmy wziąć udział w akcji sadzenia drzew.

We współpracy z Posadzimy.pl bierzemy udział w cyklicznych akcjach sadzenia drzew, które odbywają się dwa razy do roku w Polsce. Co więcej, Wy drodzy klienci nam w tym pomożecie. Chcemy, aby każda sprzedana przez nas koperta była nowym początkiem. W zależności od wielkości Waszego zamówienia posadzimy określoną ilość drzew. Drzew, które w przyszłości dadzą nam tlen, schronienie, zatrudnienie, a może będą surowcem do produkcji stołu, przy którym zbierze się cała rodzina?

Chcemy pełnej transparentności, dlatego będziemy informować na bieżąco o postępach naszej akcji. Bądźcie z nami i pomóżcie spłacić dług, jaki wszyscy zaciągamy wobec naszej planety.

Więcej informacji na temat zrównoważonego rozwoju i działań ekologicznych znajdziesz na stronie Zrównoważony rozwój.
Sprawdź aktualną liczbę posadzonych przez nas drzew.

Wato dodać, że nasza inicjatywa wpisuje się w działania Unii Europejskiej, która wprowadzając Nową strategię leśną UE2030, jako element Europejskiego Zielonego Ładu, pragnie chronić właśnie ten obszar przyrody. Planuje także nasadzenie 3 miliardów drzew do roku 2030. Cytując Hellen Keller „Sami możemy zrobić niewiele, razem tak dużo.”

Prezentowane zdjęcia pochodzą z akcji sadzenia drzew jesienią 2022 roku przez Posadzimy.pl

Aktualności

14/05/2024

Targi WarsawPack2024

W tym roku mieliśmy swój debiut na Targach WarsawPack. Ten czas był dla nas wyjątkowym doświadczeniem!

Czytaj więcej

09/04/2024

Czy można opowiedzieć coś poprzez kopertę?

Poznajcie historię chłopca z koperty i zobaczcie jak przekazywać ważne informacje dzięki nadrukom na kopertach.

Czytaj więcej

29/09/2023

Koperty piankowe do ramek i tablic rejestracyjnych

Nowoczesne koperty piankowe. Poznaj ich zalety i korzyści jakie oferują.

Czytaj więcej